Skip navigation

Portal into a Timeless World

Service

Domažlická dudácká muzika

Specifications

Keywords

Sep

Songs, Music

Geographical area

Sep

Domažlice

Link

Sep

http://www.dudacka.cz/

MapSepShow on map

Domažlická dudácká muzika patří již více než 15 let k předním souborům prezentující chodskou dudáckou hudbu v různých stupních úpravy.

Většina jejích členů jsou profesionální hudebníci, kteří hudbu vystudovali na konzervatořích a vysokých hudebních školách, v současné době působí jako pedagogové a výkonní umělci. Zpěváci Domažlické dudácké muziky se stali v roce 2007 Laureáty festivalu ve Strážnici za vyjímečnou interpretaci chodské lidové písně.

Za dobu své existence navštívila DDM více než polovinu evropských zemí včetně Ruska a Pobaltí a absolvovala úspěšná mimoevropská turné po USA a Japonsku. V současné době chystá své druhé CD.

Dlouhodobou snahou Domažlické dudácké muziky je interpretace původní lidové hudby z oblasti Chodska. Jako prameny, z nichž kapela při tvorbě čerpá, i jako inspirace pro úpravy písní obvykle slouží různé zpěvníky a sborníky sebrané písmáky v průběhu 19. stol., především pak zpěvníky J. Jindřicha.

Repertoár Domažlické dudácké muziky obsahuje skladby ze všech oblastí života tehdejšího chodského lidu - písně milostné, darebné, hospodské, robotní, nechybí ani humorná vyprávění ze života Chodů, takzvané „poudačky“. Zpestřením jsou pak instrumentální skladby se sólovou hrou na různé, téměř zapomenuté lidové nástroje.

The correctness of the information above is guaranteed by the ETNOFOLK Portal.