Skip navigation

Portal into a Timeless World

Event

Chodské slavnosti - Vavřinecká pouť

Specifications

Keywords

Sep

Folk music, dance and literature, Traditional crafts, Folk belief and religion

Geographical area

Sep

Domažlice

Beginning - end
of the event

Sep

08.08.2014 - 10.08.2014

Link

Sep

http://www.chodskeslavnosti.cz/

MapSepShow on map

Chodské slavnosti jsou jedním z nejstarších folkloristických festivalů v České republice, pořádaný již od roku 1955. V současné době se festival koná vždy první víkend po 10. srpnu a již tradičně je spojován s domažlickou Vavřineckou poutí. Letošní ročník připadá na 8.-10. srpna 2014. Vstup na všechny pořady v rámci hlavního programu je zdarma

Domažlice jsou centrem národopisné oblasti Chodsko, v níž je doposud živě udržována tradice lidové dudácké hudby, tanců, zvyků a obyčejů.

Chodské slavnosti jsou jedním z nejstarších folkloristických festivalů v České republice, pořádaný již od roku 1955. V současné době se festival koná vždy první víkend po 10. srpnu a již tradičně je spojován s domažlickou Vavřineckou poutí.

Stěžejní část programu je věnována zejména místním národopisným hudebním a tanečním souborům. Svůj prostor zde každoročně dostanou i soubory z jiných částí republiky a ze zahraničí.

Hlavní program se odehrává na pěti scénách a skládá se z více než 20 různých režijně zpracovaných pořadů. Zajímavým zpestřením je velký staročeský jarmark v historickém centru města. Vstup na všechny pořady v rámci hlavního programu je zdarma.

The correctness of the information above is guaranteed by the ETNOFOLK Portal.